Na každou nemoc vyrostla bylina


Ajurvédské a jiné bylinky

Používání bylinek má v ajurvédě tisíciletou tradici. Především v Indii je tento životní styl velice rozšířený a v současné době je o ajurvédu velký zájem i u nás. Podívejte se na některé cizokrajné bylinky a jejich účinky:

NEEM - ZEDERACH INDICKÝ - NIMBA

Neemový prášek se tradičně v ajurvédské medicíně užívá na kvasinky, seberoický ekzém nebo mají sklony k tvorbě lupů. Podle tradiční ajurvédské medicíny se neemový prášek používá na ekzémy, akné, zánětlivou pokožkou, vyrážky, boláky, vřídky, alergie, lupénku, potničky, silně se mastící vlasy, lupy, proleženiny, bércové vředy, plísně, záněty... Při aplikaci na pokožku dochází k omezování nadměrné produkce mazu. Neemový prášek se dá používat i preventivně jako maska k čištění pleti, přidává se také do koupelí. Zanechává pleť čistou a zářivou.

Neem (Zederach indický nebo také "nimba") je trvale zelený tropický strom a dle ajurvédské tradice se již dva tisíce let používá v přírodní medicíně i homeopatii pro své antivirové, antiseptické, antimikrobiální, antimykotické, přírodní antibiotické a protinádorové účinky. Neem významně posiluje imunitní systém a užívá se na horečky, bolení v krku, nemoci dásní, při nachlazení, na chřipku, plísňové infekce, únavu, kožní nemoci, cukrovku... Z neemu bylo na základě zahraničních klinických studií doposud získáno 140 účinných látek (z listů, květů, semen, ovocných plodů, kořenů a kůry). Právě díky svým antimykotickým a antiseptickým účinkům je neem účinným prostředkem pro mastné vlasy a proti tvorbě lupů.